Lze upravit každé vozidlo?
Upravit lze téměř každé vozidlo, i když existují výjimky. Záleží na typu motorové řídící jednotky. Vozidla, která běžně upravujeme, naleznete v našich výkonnových tabulkách. V případě, že zde Váš vůz nenajdete, kontaktujte nás a my prověříme, zdali lze zvýšit výkon / snížit spotřebu i u Vašeho vozu.

Nepřicházím o záruku na nový vůz?
Ne. Optimalizace motorové řídící jednotky probíhá tak, že při běžných úkonech v autoservisu jako je diagnostika atp. není úpravu motorových map možné zjistit. V případě potřeby nahrajeme zdarma Váš původní software do řídící jednotky.

Na kolik se dá výkon vozidla zvednout?
Ve výkonových tabulkách uvádíme u jednotlivých modelů hodnoty, které doporučujeme jako optimální pro vozidla sériové výroby (tzn. standardní vstřiky, turbo, spojka, atp.). Dle typu vozidla a motorové řídící jednotky je možné výkon upravit i na vyšší či nižší hodnoty.

Nezničím chiptuningem motor?
Při provádění chiptuningu vždy dodržujeme hodnoty dané světovým standardem , které nikdy nepřekračujeme. Vždy optimalizujeme výkon přímo k danému vozu.

Lze upravit nový vůz nebo je lepší najet alespoň 10TKM?
Námi prováděné úpravy jsou testovány a můžeme je doporučit i do nových vozidel. V současné době spolupracujeme s několika autosalony, kterým chiptuning provádíme u nových vozidel.

O kolik se mi sníží spotřeba?
U přeplňovaných motorů (turbodiesel, turbobenzín, případně vozidla s kompresorem) se spotřeba sníží o přibližně o 15%. U motorů, které nejsou vybaveny turbem (atmosferické motory) ke snížení spotřeby nedochází.

Jak dlouho trvá chiptuning?
Doba úpravy je závislá na typu vozu a motorové řídící jednotky. Nejčastěji úprava trvá 1 – 3 hod. V případě verze Maximal / Race 3 – 5 hod.

Jsou data zálohovány?
Ano. Naše firma provádí zálohu originálních dat . Zároveň má zákazník možnost vzít si kopii software ECU. Vždy je možné uvést jednotku do původního stavu.

Nezačně vozidlo kouřit?
Ne. Jestliže je Vaše vozidlo v dobrém technickém stavu, kouřivost se nezvedá. (Závady, které způsobují kouřivost, jsou např. rozpadlý katalyzátor, turbo propouští olej apod.).

Měl bych se po chiptuningu nějak speciálně chovat k vozu?
Ne. Po chiptuningu není třeba žádného speciálního zacházení. Pouze doporučujeme dodržovat správný přístup k turbodieselovým motorům, tedy vytáčet vozidlo až je zahřáté, řádně měnit olej a nechat dochladit turbo vždy po náročné jízdě apod.

Jak poznat neprofesionálního úpravce chiptuningu ?

Převážně upravují  pouze vozidla koncernu VW ( škoda , audi ,seat , volkswagen ) od roku výroby 2000 .  Kde je v řídící jednotce použita přepisovatelná paměť pomocí OBD zástrčky (tzv. po kabelu přes počítač).

Úpravy starších aut, kde je potřeba demontovat a rozebrat jednotku a paměť pájet horkým vzduchem a naprogramovanou zase vložit zpět, většinou neumějí.

Vzhledem k vyšší pořizovací ceně zařízení pro úpravu řídících jednotek nejnovějších motorů common rail a dalších novějších typů např. (typ EDC17 , MED17 , PCR2.1 , atd.),  „chiptuning“  u těchto motorů neprovádějí.

Dále  tvrdí, že se „chiptuning“ na Vašem voze projeví až po ujetí několika stovek kilometrů nebo že nesmíte motor vytáčet více jak 3000 ot./min.  jinak se úprava smaže.

Automobil po odborně provedeném chiptuningu řídící jednotky motoru reaguje okamžitě a zvýšený výkon se ihned poznat.

Jejich vybavení ?    Mají levný kabel (klon) v řádově stovek korun , pouze  pro napojení na řídící jednotku motoru po diagnostické zástrčce vozidla OBD.

Cena chiptuningu začíná u nich už většinou od 1.000 kč

Neumějí software upravovat individuálně podle Vašeho přání , protože již mají softwary připravené na dodaném CD od výrobce klonu kabelu.

Nekontrolují zda sedí číslo jednotky společně se softwarovým číslem a řídí se jen typem vozidla a výkonu v KW motoru. Následek je pak kouřivost , padání do nouzového režimu a v nejhorších případech poškození jednotky a motoru.

Úpravu  provádějí přímo u Vás doma, na parkovišti či u čerpací stanice za  do 30 minut. Za tak krátkou dobu lze do řídící jednotky nahrát pouze hotový soubor, nikoliv Váš upravený software.

Odborně provedený chiptuning včetně diagnostiky trvá 1-3 hodiny, v náročnějších případech i déle.

Na úpravu řídící jednotky neposkytnou záruku.

Neposkytují záruku vrácení peněz vpřípadě Vaší nespokojenosti.

Nemají pevné sídlo, kam můžete přijet a Vaši reklamaci vyřešit.