system-start-stop

Start/Stop je dnes součástí prakticky každého nového auta a dostává se i do řady dřívějších modelů s inovacemi nových modelových roků. Cílem tohoto systému je snížení spotřeby paliva.

Předně, tento systém přináší úsporu jen někomu. Ačkoli v tabulkách způsobí plošné snížení kombinované spotřeby, odraz pro vaši jízdní realitu může být i menší než nulový. Na cestě z Říčan do centra Prahy vám v ranní špičce patrně něco ušetří, na cestě z Prahy do Brna ale nepřinese vůbec nic. Pokud tedy na D1 nepotkáte některou ze stojících kolon. Zkrátka každý z nás jezdí jinak.

Dobře, říkáte si, tak si ho vypnete, o co jde. Ano, systém skutečně jde vypnout, ale jen jednorázově. Musíte tak učinit na začátku každé jízdy a není vůz, kde by tomu bylo jinak.

Nevadí, vypneme ho tedy před každou jízdou, jsme pak spokojeni? Nejsme,pořád s sebou vozíme věci, které nechceme a nepotřebujeme a především: za které nechceme platit. Podobné prvky se v autech neobjevují zadarmo, všechno někdo musí zaplatit a ten někdo je jen a pouze zákazník. Povinné ABS, brzy povinné ESP nebo systém start and stop jsou prvky, jejichž vývoj stál peníze a jejichž instalace obnáší dodatečné náklady. Lepší startér nespadl z nebes, větší akumulátor neroste na stromě. A když jsme u toho, tyto prvky také něco váží a snadno se tak může stát, že pokud váš jízdní styl nejde se start and stop dohromady, spotřebu vám dokonce zvýší. A to nemluvíme o tom, že jeho činnost může mít (a velmi pravděpodobně mít bude) neblahý na životnost akumulátoru, alternátoru, startéru a možná i samotného motoru, který 100 startů denně místo dvou nemusí ocenit.


Po deaktivaci nebude nadále automaticky po zastavení vozidla vypnut motor a následně po znovu rozjetí nastartování. Po této úpravě nebude již tolik opotřebováván startér s autobaterii a motor bude dostatečně dochlazován. Tuto funkci lze kdykoliv aktivovat do původního stavu.


Naše úprava systému lze kdykoliv vrátit zpět do původního stavu jako před úpravou. O proti ostatním co nabízejí tuto službu pouze překodováním jednotek ,které se po restartu vrátí zpět a tímto je daná funkce opět v provozu se Vám u nás nestane. Provádíme naprosto profesionální softwarovou úpravu a i tlačítko na manuální deaktivací je plně v provozu ,takže vše vypadá jako by byl systém neustále aktivní. Po zastavení vozidla se Vám pouze zobrazí přeškrtnutá kontrolka systému Start/Stop a po rozjetí zhasne.


 V autorizovaném servisu tuto úpravu nepoznají.