Opravy imobilizerů u všech typů vozidel

imobilizery

Co je imobilizer ?

Imobilizér je elektronické zařízení zabudované v každém vozidle cca od roku 1994. Brání neoprávněnému nastartování motoru, pokud není vložen originální klíč přizpůsobení k danému vozidlu. Toto zabezpečení znemožňuje zlodějům, aby nastartovali motor a s vozidlem následně odejeli.


Opravy

 Při ztrátě čipu z klíče nebo celého klíče od vozidla ,jsme schopni přizpůsobit k vozidlu nový klíč. V případě poruchy jednotky imobilizeru nebo kabelového vedení mezi řídícíma jednotkama jsme schopni tuto závadu odstranit.


Deaktivace / vypnutí

U vozidel kde není možnost opravy jednotek imobilizeru nebo by byla finančně velmi nákladná je možnost jeho trvalá deaktivace . Deaktivace se provádí softwarovým vypnutím v řídící jednotce motoru v paměti eeprom nebo flash. Kde není tato možnost deaktivace ,tak se vkládá tzv. emulátor imobilizeru ,který nahrazuje originální .


 Spárování ve vozidle

Při výměně tachometru , motorové jednotky a dalších kde jsou umístněny data imobilizeru ,dokážeme tyto jednotky přizpůsobit a spárovat kompletně s vozidlem k jeho plné funkci .


Bezpečnostní kod PIN –  zjištění pinu k přizpůsobení dané jednotky (motorové, budíků, atd.)

IMMO OFF  –  trvalé vyřazení immobilizeru z motorové jednotky

IMMO EMULÁTOR – používá se v případě kde není možné vypnutí immobilizeru v jednotce motoru (nahrazuje immodata z klíče)


Jak poznám vadný systém imobilizeru ve vozidle ?

Chyba se obvykle projevuje rozsvícením žlutého klíčku nebo blikáním červené kontrolky na přístrojové desce a motor nelze nastartovat nebo nastartuje a hned vypne.


Je potřeba přistavit celé vozidlo k opravě / deaktivaci ?

K opravě nebo deaktivaci je nutné přistavit celé vozidlo. V některých případech stačí dodat demontovanou řídící jednotku motoru. Více info po konzultaci.


Doba úpravy nebo opravy  ?

  •  po diagnostické zásuvce vozidla  od  15 – 60  min
  • oprava jednotky nebo vedení 1 – 3 dny
  •  úprava přímo v jednotce  od 1 – 5 hod
  •  úprava tzv. immo-emulátorem  1 – 3 dny

K provedení tohoto úkonu je vždy nutné dodat k nahlédnutí doklady od vozidla pro ověření vlastníka. Zlodějě nepodporujeme !!!


Veškeré úpravy (modifikace) jsou prováděny pouze na výslovný (písemný) souhlas majitele vozidla, který zodpovídá za technický stav vozidla.

Neneseme žádnou zoodpovědnost za zrušení požadavku imobilzeru v řídicích jednotkách.


Cena se odvíjí dle typu daného systému jednotek imobilizeru a možnosti opravy nebo deaktivace.