Co je filtr pevných částic:

 Filtr pevných částic DPF (z anglického Diesel Particulate Filter, resp. FAP – filtre a particule),  keramická vložka výfuku se systémem kanálků, které dokáží zachytit pevné částice v útrobách filtru a dále propustit jen čistý vzduch. V dnešní době je součástí všech vozidel s dieselovým motorem. Jeho funkcí je bránit rozptylování sazí a prachových částic při jízdě a snížení emisí ve městech.

 

Jak poznáte, že filtr potřebuje vyčistit:

Cítíte, že motor má nižší výkon, prostě netáhne, musíte ho častěji nutit do vyšších otáček. Provoz auta je rázem dražší, musíte více šlapat na plyn. Elektronika vám zanedlouho napíše, že DPF potřebuje regeneraci. Co to znamená? Filtr se zanesl sazemi z výfukových plynů a potřebuje vyčistit nebo vyměnit. Výměna Vás bude stát desetitisíce korun, vyčištění na profesionálním stroji se zárukou 100.000 ujetých kilometrů pouze pár tisíc korun.

 Náš stroj je jedinou technologií na trhu, který je schopen vyčistit nejen zbytky PM10, ale také ceričitý vklad zachycený uvnitř FAP!

 Náš stroj využívá jedinečnou technologii na trhu, která čistí všechny typy filtrů pevných částic (DPF/FAP), a to jak z osobních vozů (i Euro 6), autobusů a nákladních vozidel, katalyzátorů velkých nákladních automobilů (SCR), stejně jako mezichladiče a chladiče.

 Náš stroj pracuje s certifikovaným čistícím systémem (certifikát TŰV NORD) na bázi kapaliny, obohacené organickými absorbenty emulzí uhlovodíků, který zajišťuje obnovu původní účinnosti DPF až o 98%, přičemž se dokáže postarat i o zbytky oleje.

 Na rozdíl od všech ostatních způsobů regenerace, je naše technologie šetrnější vůči struktuře DPF filtru a nedochází tak k narušení a popraskání DPF jako u metod, které využívají k vypalování velmi vysoké teploty.

 Čištění filtru DPF jiným tepelným zpracováním prochází různými fázemi, jakými jsou řezání, zahřívání a svařování. Tyto operace jsou složité a riskantní pro celistvost filtru, navíc na každou fázi je třeba použít jiný nástroj nebo stroj. Podobně ultrazvukové čištění vyžaduje použití speciální ultrazvukové nádrže a sušárny pro fáze sušení.

 Náš stroj je unikátní v tom, že může vyčistit a vysušit filtr DPF, aniž by byla ohrožena jeho struktura, zároveň nedochází k plýtvání časem a energií.

 Náš stroj provede test protitlakem před a po procesu čištění, což umožňuje okamžitou diagnózu filtru a kontrolu kvality čištění, jakmile je filtr vyčištěn.